ପିଆଜ କୁ ଏହି ଜାଗାରେ ଘଷିବା ଦ୍ୱାରା ଯେଉଁ କମାଲ ଫାଇଦା ମିଳେ.. କାହାକୁ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ

Onion

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ,ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ, ପିଆଜ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ । କଟା ପିଆଜ ଗୁଡ଼ିକ ଆମ ଖାଦ୍ୟକୁ ସ୍ୱାଦ ଦେଇଥାଏ ଏବଂ ଏଥିରୁ ମିଳୁଥିବା ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକ ଅନେକ ଭିଟାମିନ ଖଣିଜ ଲବଣ ଆବଶ୍ୟକତା ଆମ ଶରୀରରୁ ଦୂର କରେ । ଏହା ଅନେକ ରୋଗ ଦୁର୍ବଳତା କୁ ଭଲ କରେ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆମ ଶରୀରରେ ଅନେକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ ।onion

ବଢୁଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଚାପ ଖାଇବା ପିଇବା ଅବହେଳା , ଅନେକ ପ୍ରକାରର ରୋଗ ଅଜାଣତରେ ଜନ୍ମ ହେଉଛି । କିଛି ରୋଗ ସାଧାରଣ ସବୁବେଳେ ମଧ୍ୟରେ ହୁଏ କିନ୍ତୁ ଆଉ କିଛି ରୋଗ ଅଛି ଯାହା ଏକ ସହଯୋଗରେ କିମ୍ବା କେବଳ ବୟସ ବୃଦ୍ଧିରେ ଦେଖାଯାଏ । ଆଜି ଏହି ରୋଗ ହେଉଛି “ଅସମୟରେ ବାଳ ଝଡ଼ିବା “ଏହି ରୋଗ ବିଷୟରେ । ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ରୋଗରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି । ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କିଛି ଲାଭ ହୁଏ ନାହିଁ । ବାଳ ନିୟମିତ ଝଡ଼ି ଚାଲିଥାଏ । ଏହାକୁ ଅବହେଳା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ଚନ୍ଦା ହୋଇଯାଆନ୍ତି ।

Onions

କିନ୍ତୁ ପିଆଜର ଏକ ଖଣ୍ଡ ଏହି ରୋଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠିକ କରିପାରେ । ଏଥିପାଇଁ ଏକ ପିଆଜର ଏକ ଖଣ୍ଡ ନିଅ, ଯେଉଁଠାରେ ତୁମର କେଶ ଖସିଯାଏ କିମ୍ବା ଦୁର୍ବଳ ହୁଏ। କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏହା କରନ୍ତୁ, ଏହା କେଶ ନଷ୍ଟ କିମ୍ବା କେଶ ଝଡ଼ିବା ବନ୍ଦ କରିବ ।

ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ସୋରିଷ ତେଲ ଏବଂ ପିଆଜ ରସ କୁ ମିଶାଇ ଏହାକୁ ଗରମ କରି କେଶ ର ମୂଳରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣଙ୍କ କେଶ ମଜବୁତ ହେବ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ନୂଆ କେଶ ଉଠିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *