ସବୁ ପ୍ରକାର ଗୁପ୍ତରୋଗ କୁ ଭଲ କରିଥାଏ ଭିଜା ଚଣା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବାର ଫାଇଦା

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ। ବନ୍ଧୁଗଣ, ଶରୀର ଅଛି ତ ରୋଗ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ଶରୀର କୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରିବାକୁ ଚାହଁନ୍ତି ତେବେ କିଛି ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଖାଦ୍ୟ କୁ ଛାଡି ଦେହପାଇଁ ହିତକର ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ହେବ । ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି କିଛି କଥା କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯାହା ତୁମେ ଜାଣିନାହଁ ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଖାଆନ୍ତି କି ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଚଣା ର ଏହି ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜାଣି ନଥିବେ । ଆଜି, ଆମେ ପାଣିରେ ଭିଜା ହୋଇଥିବା ଚଣା ର କିଛି ଲାଭଦାୟକ ଗୁଣ ବିଷୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହାକୁ ଆପଣ କେବେ ଭାବି ନଥିବେ ।chana

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଭିଜା ଚଣା ରେ ଆଣ୍ଟିବକାର୍କିଆଲ୍ ଗୁଣ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଅନେକ କାର୍ବୋଜିଡ୍ରେଟ୍, ପ୍ରୋଟିନ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଯାହାକି ଶରୀର ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଏବଂ ଯଦି ଗ୍ରାମ ଖାଏ, ସେତେବେଳେ ଏହାର ଗୁଣଗୁଡ଼ିକ ଆହୁରି ଅଧିକ ବଢ଼ିଥାଏ ।

ଜ୍ୱରରେ ଲାଭଦାୟକ ହୁଏ ଚଣା ;

ଭଜା ଗ୍ରାମ ଜ୍ୱରରେ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ, ସର୍ବଦା ବର୍ଷା ଋତୁରେ ଏହା ହେଉଛି ଜ୍ୱର ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ । ପାଗ ବଦଳିଲେ ବୟସ୍କ ଏବଂ ପିଲାମାନେ ଜ୍ୱର ରେ ପଡିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ଔଷଧ ବଦଳରେ ଭଜା ଚଣା ପ୍ରତିଦିନ ଖାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେବ। ବର୍ଷ ସାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଆଦୌ ଜ୍ୱର ହେବ ନାହିଁ ।buta

ରକ୍ତର ଅଭାବ ଦୂର କରେ;

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଶରୀରରେ ରକ୍ତର ଅଭାବ ରହୁଛି, ତୁମେ ଭଜା ହୋଇଥିବା ଗ୍ରାମ ଖାଉଚୁ । ଏହା ରକ୍ତର ଅଭାବକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବରେ ଅପସାରଣ କରେ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *