ଏହି 1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ବଦଳରେ ମିଳୁଛି 40 ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା – ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ ।

789

ଭାରତରେ କରୋନାଭାଇରସ୍ ରେ ଅନେକ ଲୋକ ଚାକିରି ହରାଇଛନ୍ତି | ଅନେକ ଲୋକ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଉପାୟ ଖୋଜୁଛନ୍ତି |  ଟଙ୍କା ରୋଜଗାରର କୌଣସି ସର୍ଟକଟ୍ ନାହିଁ | କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ଶକ୍ତି ଉପରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ପଡିବ | ତଥାପି କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ କମ୍ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଧନୀ କରିପାରେ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, 1 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବ |

1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ .ରୁ କିପରି ଆପଣ 40 ହଜାର ପାଇବେ ଏହା ଭାବୁଥିବେ | କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଅଟେ | ବାସ୍ତବରେ, ମୁଦ୍ରା ବଜାର ନାମକ ୱେବସାଇଟରେ ଏକ ବିରଳ 1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ (ବିରଳ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରୟ) ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ 45 ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ତଥାପି, ଏହି ନୋଟ୍ ବଦଳରେ ତୁମେ ଟଙ୍କା ପାଇବ ଯେତେବେଳେ ତୁମର ନୋଟ୍ କିଛି ସର୍ତ୍ତ ପୂରଣ କରିବ |

1-rr

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, ଭାରତ ସରକାର 1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଛାପିବା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ବଜାରରେ ମିଳୁନାହିଁ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି କାହାର ପୁରୁଣା 1 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି, ତେବେ ସେ ମୁଦ୍ରା ବଜାର ନାମକ ଏକ ୱେବସାଇଟରେ ବିକ୍ରି କରି 45 ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |

ଏକ ବିରଳ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ (ବିରଳ ନୋଟ୍) କୁ 45 ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି କରିବାର କିଛି ସର୍ତ୍ତ ମଧ୍ୟ ଅଛି | HM ପଟେଲ , ଯିଏକି 1957 ମସିହାରେ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଥିଲେ, ତୁମର 1 ଟଙ୍କା ନୋଟରେ (H.M.Patel) ର ଦସ୍ତଖତ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା 126345 ଆପଣଙ୍କ 1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟରେ ମଧ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ | ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ମୁଦ୍ରା ବଜାର ନାମକ ଏକ ୱେବସାଇଟରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ | ଏହି ନୋଟ୍ ବଦଳରେ ଆପଣ 45 ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇବେ |

1-ru

ତେବେ ଆଜି ତୁମର ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଖୋଜିବା ଏବଂ 1 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଅନ୍ତୁ| ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଅଧିକ ପରିମାଣର ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଆଶାକରେ ଆପଣ ଏହି ସୂଚନା ପସନ୍ଦ କରିବେ | ଯଦି ହଁ, ଏହାକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ସହିତ ସେୟାର କରିବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |

କରୋନା ଯୁଗରେ, ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଏହିପରି ଚାଲୁ ନାହିଁ, ଯଦି କେହି ଉପରୁ ଅସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ମୂଲ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷକୁ ଆସେ | ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟରେ 1 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି କଷ୍ଟ ସମୟରେ ବହୁତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଏହି ସମୟରେ ଅଳ୍ପ କିଛି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ମଧ୍ୟ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ସହିତ ସମାନ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *