ବଡ ଖବର – ଏହି ଜାଗରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଉଠି ଜାଉଛି ଲକଡାଉନ

india

ବରେଲି ଜିଲ୍ଲାର ସଂକ୍ରମିତ ସକ୍ରିୟ କରୋନା ସଂଖ୍ୟା ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 607 କୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି। ଏହା ପରେ ସୋମବାର ଠାରୁ ବଜାର ଖୋଲିବାକୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ରାଜି ହୋଇଛି। ବାସ୍ତବରେ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଛଅ ଶହରୁ କମ୍ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଦିନରେ କର୍ଫ୍ୟୁ ହଟାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇପାରେ। ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାର ଦିନ ସାପ୍ତାହିକ ବନ୍ଦ ସମୟରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତ ଗ୍ରାଫ୍ ଏହା ତଳେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି କୁହାଜାଇ ଥିଲା ।htyjty d
କଣ କହିଛନ୍ତି ଜିଲ୍ଲା ତଦାରଖ ଅଧିକାରୀ ଡା: ଏସିଏମ ଓ ।

ରଂଜନ ଗୈତମ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ 88 ଜଣ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା କେତେକ ଗୁରୁତ୍ୱ ର ରୋଗୀଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ମଧ୍ୟ ନେଗେଟିଭ୍ ହୋଇଛି, ତେଣୁ ସେମାନେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ସେହିପରି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ବିଭିନ୍ନ କୋଭିଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପୋଲିସ୍ ଲାଇନ, ନବାବଗଞ୍ଜ, ଚାନେଟା ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ 11 ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 607 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏହା ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଯଦି ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ନହୁଏ, ତେବେ ସୋମବାର ଠାରୁ ବଜାର ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ। ସୁସ୍ଥ୍ୟର ହାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି କିନ୍ତୁ ସଂକ୍ରମଣର ମାମଲା ଏବେବି ଦେଖା ଦେଉଛି | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । dsgfh df

ଯେ ଯଦି ସଂଙ୍କ୍ରମଣ ବଢିଯାଏ ଏବଂ ସକ୍ରିୟ ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ପୁନର୍ବାର ଛଅ ଶହ ଅତିକ୍ରମ କରେ, ତେବେ ପୁନର୍ବାର କରୋନା କର୍ଫ୍ୟୁ ଲାଗୁ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିବ। ତଥାପି ପ୍ରତିଦିନ ଛଅ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ନମୁନା ଅନୁସନ୍ଧାନରେ ହାରାହାରି ପ୍ରାୟ 10-15 ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଆଉ ବୃଦ୍ଧି ନହେବା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପ୍ରୋଟୋକଲକୁ କଠୋର ଭାବରେ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ବୋଲି ଡା: ଏସିଏମ ଓ କହିଛନ୍ତି ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *