କରନ୍ତୁ ଏହି ଗୋଟିଏ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ ଏତେ ଗୋରା ହୋଇଯିବେ ଯେ ବିଶ୍ୱାସ ହେବନି

fas

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ, ଆପଣଙ୍କୁ ଆମ ୱେବପୋର୍ଟାଲ ରେ ସ୍ୱାଗତ । ବନ୍ଧୁଗଣ କଳା ଶ୍ୟାମଳ ଚେହେରା ଥିଲେ ଆମ ଦେଶରେ ବାହାଘର ହେବା ଏତେ ସହଜ ହୋଇନଥାଏ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବନା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବ ପକାଇ ପାରେ । ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ଗୋରା ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଏ ଏହା ବହୁ ପୁରାତନ ସମୟରୁ ପୃଥିବୀରେ ଚାଲିଆସିଛି ।face

ତେବେ ଆମ ଆୟୁର୍ବେଦ ରେ ଏମିତି କିଛି ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଉପାୟ ରହିଛି ଯାହା ଆମ ଶରୀରର ଚମକ ଏବଂ ଗୋରାପଣ ଫେରାଇ ଆଣିଥାଏ । ସର୍ବାଧିକ ଲୋକ ଏକ ସୁନ୍ଦର ଚେହେରା ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଚେହେରାକୁ ମାର୍କେଟ ରେ ମିଳୁଥିବା ଅନେକ ସାମଗ୍ରୀ ବ୍ୟବହାର କରିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉତ୍ପାଦ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କ ସାଇଡ଼ଇଫେକ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଚେହେରା ରେ ଦାଗ ଅଧିକ ବଢ଼ିଯାଏ । ଏହା ହେତୁ, ସର୍ବାଧିକ ଲୋକ ବିଚଳିତ ହୁଅନ୍ତି, ତେଣୁ ବନ୍ଧୁମାନେ ଆଜିର ପୋଷ୍ଟରେ ଏକ ଘରୋଇ ରସିପି କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଯାହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଯାହା ତୁମେ ସହଜରେ ତୁମର ଚେହେରାକୁ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଗୋରା କରିପାର । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ।fac

ଏହି ପ୍ରେସକ୍ରିପସନ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ଚାମଚ ନଡ଼ିଆ ତେଲ ଏବଂ ଏକ ପାତ୍ର ଗୋଲାକାର ଜେଲ ଆବଶ୍ୟକ କରିବ । ଏହି ସମସ୍ତ ଜିନିଷ ସହିତ, ତୁମେ ଏକ ପେଷ୍ଟ କରିବା ଏବଂ ରାତିରେ ଶୋଇବା ସମୟରେ ତୁଳା ର ବ୍ୟବହାର ସହିତ ମୁହଁକୁ ମସାଜ୍ କରିବାକୁ ପଡିବ । 1 ଘଣ୍ଟା ପରେ କିମ୍ବା ଉଠିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ତୁମେ ତୁମର ଚେହେରାକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଧୋଇ ପାରିବ। ଏହା ପରେ ଗୋଲାପ ଜଳରେ ମଧ୍ୟ ଚାହିଁଲେ ଆପଣ ଧୋଇ ପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଏହି ଉପାୟ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଚେହେରା କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଗୋରା ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ହୋଇପାରିବ ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *