କଣ ସତରେ 29 ଅପ୍ରେଲରେ ଧ୍ବଂସ ହୋଇଯ଼ିବ ପୃଥିବି , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ପଛର ସତ୍ୟତା

astroied

କରୋନା ଜୀବାଣୁର ଆତଙ୍କ ଦୁନିଆରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି । କୋରୋନା ଭାରତ ସମେତ 240 ଟି ଦେଶକୁ ଘେରିଛି। ଏହି ଭୂତାଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 5000 ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି, ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ 1 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଅସୁରକ୍ଷିତ | ଏହି ସମୟରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଗୁଜବ ପ୍ରଚାରିତ ହୋଇଛି। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଗଲେ କିଛି ଲୋକ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଏପ୍ରିଲ 29 ରେ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଧ୍ୱଂସ ହେବ।

astroid

ବାସ୍ତବରେ, ଅନେକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଦାବି କରାଯାଉଛି ଯେ 29 ଏପ୍ରିଲରେ ଅର୍ଥାତ୍ ଏକ ମାସ ପରେ ମାନବ ସଭ୍ୟତା ଏହି ଦୁନିଆରେ ଶେଷ ହେବ | ଭିଡିଓରେ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏପ୍ରିଲ୍ 29 ରେ, ଏକ ଉଲକା ବା ଅଷ୍ଟ୍ରୟଡ ଯାହାର ଦର୍ଘ୍ୟ ହିମାଳୟ ଠୁ ବି ବଡ ପୃଥିବୀକୁ ଆସିବ ଏବଂ ପୃଥିବିରେ ମାଡ ହେବ, ଯ଼ାହା ଫଳରେ ପୃଥିବିର ସମାପ୍ତ ହେବ। ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଏହା ସତ କି ମିଛ?

ଦୟାକରି ଆମେ କହି ରଖୁଛୁ ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ 29 ଏପ୍ରିଲ 2020 ରେ ପୃଥିବୀ ଦେଇ ଏକ ସଙ୍କଟ ଅତିକ୍ରମ କରିବ କିନ୍ତୁ ଏହା ପୃଥିବୀରୁ ପ୍ରାୟ 4 ନିୟୁତ ଦୁରରେ ଅତିକ୍ରମ କରିବ। ନାସା ଅନୁଯାୟୀ, 29 ଏପ୍ରିଲ 2020 ରେ “52768 (1998 OR2)” ନାମକ ଏକ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନ , ବା ଉଲକା ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ। ଏହା ପ୍ରାୟ 4 ମାଇଲ୍ ଦୁରରେ ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ପୃଥିବି ଠାରୁ | ଯାହାର ପୃଥିବୀ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଏହି ଜ୍ୟୋତିଷର ଆନୁମାନିକ ବ୍ୟାସ 1.8 କିଲୋମିଟରରୁ 4.1 କିଲୋମିଟର ହେବ ଯେତେବେଳେ ଏହା ପୃଥିବୀ ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ହେବ ଏବଂ ଏହାର ବେଗ ପ୍ରାୟ 20,000 ମିଲିମିଟର ହେବ।

astr

“52768 (1998 OR2)” ନାମରେ ନାମିତ ଏହି ଗ୍ରହ ପୃଥିବୀଠାରୁ ପ୍ରାୟ 3.9 ନିୟୁତ ମାଇଲ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିବ | ଏହି ଦୂରତା ପୃଥିବୀ ଏବଂ ଚନ୍ଦ୍ର ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ଷୋହଳ ଗୁଣ | ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ମିଥ୍ୟା ଯେ ଏହା ପୃଥିବୀକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ପୃଥିବି ସମାପ୍ତ ହେବ ବୋଲି ସମସ୍ତ ଦାବି ମିଥ୍ୟା ଅଟେ।

ଦୟାକରି ଏହି ପୋଷ୍ଟଟିକୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏହି ଖବର ବିଷୟରେ ଅବଗତ କରାଇ ପ୍ରକୃତ ସତ୍ୟ ବିଷୟରେ ଜଣାନ୍ତୁ , ଏହି ଭଳି ସତ ଖବର ପଢିବା ପାଇଁ , ତଳେ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ  ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *