ଯଦି ପାଖରେ ଥାଏ ଏହି ୪ଟି ଜିନିଷ ତେବେ ମୃତ୍ୟୁ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ନର୍କକୁ ନେଇ ପାରିବେନି ଯମଦୂତ

death

ଯିଏ ମଧ୍ୟ ପୃଥିବୀରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଛନ୍ତି,ତାର ମୃତ୍ୟୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ । ମୃତ୍ୟୁର ମୁଖରୁ ଆଜିଯାଏ କେହି ବଞ୍ଚି ନାହିଁ ଏବଂ ବଞ୍ଚିପାରିବ ନାହିଁ । ଜୀବନ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ହେଉଛି ଆମ ଜୀବନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଏବଂ କଠୋର ସତ୍ୟ ଏବଂ ଯାହା ଯାହା ଜନ୍ମ ନେଇଛ ତ ମୃତ୍ୟୁ ସୁନିଶ୍ଚିତ । ଏହା ପ୍ରକୃତିର ନିୟମ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ।

ଆଜି, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି “ପଦକ୍ଷେପ” କହିବୁ ଯାହା ଯଦି ଆପଣ ମୃତ୍ୟୁ ସମୟ ରେ କରିନେବେ ତେବେ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆପଣ ନର୍କକୁ ଦୂରେଇ ରହିବେ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ମଧ୍ୟ ଏକ ପ୍ରକାର ଉପାୟ କହିପାରିବେ, ଯଦି ଆପଣ ଏହା ଉପରେ ଦୃଢ଼ ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ନାହିଁ ତେବେ ଏହା କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ନାହିଁ । ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ସାମ୍ନାରେ ଚାରି ଜିନିଷ ସହିତ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ବେତାଳ ମଧ୍ୟ ତୁମକୁ ନର୍କ ନେଇ ନଥାଏ, ତେବେ କେଉଁଟି ସେହି ଚାରିଟି ଜିନିଷ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।tulasi

ତୁଲସୀ ପତ୍ର : ଯଦି ତୁଳସୀର ପତ୍ର କିମ୍ବା ଉଦ୍ଭିଦ ଥାଏ ତେବେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିବାର ଭୟ ନାହିଁ । ଏହା ପ୍ରଭୁ ବିଷ୍ଣୁ ଙ୍କ ପ୍ରିୟ ହୋଇଥିବାରୁ ତୁଳସୀ ମାଳା ପଡିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରେ ବେତାଳ ମାନେ ସେହି ଆତ୍ମା କୁ ନର୍କ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ ।

ଗାଙ୍ଗଜଳ: ଆମେ ସମସ୍ତେ ଜାଣୁ ଯେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା କିପରି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୋହୁ ଅଛି, ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର। ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ଦେଖାଯାଏ, ଯଦି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ପାଟିରେ ଗଙ୍ଗା ଜଳ ଦିଆଯିବ, ତେବେ ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶରୀର ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା ହେବ । ଶୁଦ୍ଧ କାରଣ ରୁ ଏହି ଆତ୍ମା କୁ ଯମ ଦୂତ ମାନେ ନେବେ ନାହିଁ ।gita

ଶ୍ରୀମଦ ଭାଗବଦ ଗୀତା : ଭାଗବତ ଗୀତା, ଯାହା ଏକ ପବିତ୍ର ପୁସ୍ତକ ଏବଂ ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ପଢ଼ନ୍ତି । କୁହାଯାଏ ଯେ ଏହା ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ଭଲ ଜୀବନ ପଥ ପାଆନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯଦି ଗୀତା ମୃତ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ପଢାଯାଏ, ତେବେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଶରୀର ଏବଂ ମନ ଅପସାରିତ ହୁଏ । ଏବଂ ସେହି ଆଖ ପାଖ କୁ ଯମ ଦୈତ୍ୟ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ ।

ରାମାୟଣ ର ପାଠ : ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ରାମାୟାୟଣଙ୍କ ପଢୁଥିବା ରାମୟଣ ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶ ପବିତ୍ର ହୁଏ । ଏହାକୁ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ପରିତ୍ରାଣର ପଥ ସହଜ ହୁଏ । ରାମାୟଣ ପାଠ ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନକୁ ଯମ ଦୈତ୍ୟ ଆସନ୍ତି ନାହିଁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ପୋଷ୍ଟ ପସନ୍ଦ ଆସିଥାଏ ତେବେ ଏହାକୁ ସେୟାର୍ କରନ୍ତୁ । ଏଭଳି ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ଆମକୁ ଲାଇକ ଏବଂ ଫଲୋ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଧନ୍ୟବାଦ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *