ଏମିତି ଶ୍ରାବଣ ସୋମବାର ପୁଜା କଲେ , ସବୁ ଦୁଃଖ କଷ୍ଟ ଦୁର ହୋଇଯାଏ ।

kkskdf

ଶ୍ରାବଣ ମାସ 25 ଜୁଲାଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଏହା 22 ଅଗଷ୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁ ଯାଉଛି | ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ସମସ୍ତେ ଶିବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯିଏ ଏହି ମାସରେ ଭୋଲେନାଥ ଙ୍କୁ ଖୁସି କରିଥାଏ, ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହୁଏ | ଶିବ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦୁଃଖ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା | କୁହାଯାଏ ଯେ ସୋମବାର ଶ୍ରାବଣରେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଉପାସନା କରି ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଦୁଃଖ ଓ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୋଇଯାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ସୋମବାର ଦିନ ମନ୍ଦିର ଗୁଡ଼ିକରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଥାଏ।

ସୋମବାର ଶ୍ରାବଣରେ ଶିବଲିଙ୍ଗଙ୍କ ପୂଜା ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ ରହିଛି | ଏହି ଦିନ ଭକ୍ତମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଭକ୍ତି ସହିତ ଶିବଲିଙ୍ଗ ଉପରେ କ୍ଷୀର, ଜଳ, ମହୁ, ଫୁଲ ପରି ଅନେକ ଜିନିଷ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଯଦି ଆପଣ ଏହି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଅନୁଯାୟୀ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ କିଛି ବିଶେଷ ଜିନିଷ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଅଧିକ ଲାଭ ମଧ୍ୟ କରିବେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଙ୍କୁ କ’ଣ ଦେବା ଉଚିତ୍ |hgfjhk
ମେଷ ଏବଂ ବିଛା |
ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଲିଙ୍ଗକୁ ମସୁର ଡାଲି ଏବଂ ନାଲି ଫୁଲ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଏହା କରି ଆପଣ ବହୁତ ଉପକୃତ ହେବେ | ତୁମର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର ହେବ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବ | ତୁମେ ଶିବଙ୍କୁ ଭୋଗ ଭାବରେ ଜଗା ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବ |

ବୃଷ ଏବଂ ତୁଳା |
ଏହି ରାଶିର ମୂଳବାସୀ ଶିବଙ୍କୁ ଧଳା ଫୁଲ ସହିତ ସୂତାରେ ନିର୍ମିତ ଫୁଲ ହାର ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ସହିତ, ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରେ କିଛି ଅତର ଛିଞ୍ଚନ୍ତୁ | ସେମାନଙ୍କୁ ଭୋଗ ଭାବରେ ମା’ର ନୈବେଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସର୍ବୋତ୍ତମ ହେବ | ଏହି ପ୍ରତିକାର ସହିତ, ତୁମର ଜୀବନର ଅସୁବିଧା ଯଥାଶୀଘ୍ର ଦୂର ହୋଇଯିବ |ghjhl,

ମିଥୁନ ଏବଂ କନ୍ୟା |
ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବ ଲିଙ୍ଗକୁ ବେଲ ପତ୍ର ଏବଂ କ୍ଷୀର ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ | ଭୋଗ ଭାବରେ କିଛି ସବୁଜ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରିବା ଭଲ ହେବ | ଏହି ପ୍ରତିକାର ଆପଣଙ୍କ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଦୂର କରିବ ଏବଂ ଶୁଭଫଳ ଆଣିବ | ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ |

|

କର୍କଟ ଏବଂ ସିହଂ
ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଧଳା ଫୁଲ ଏବଂ କ୍ଷୀରରେ ଅଭିଷେକ କରିପାରିବେ | ଅନ୍ୟ ପଟେ, ଆପଣ ଶିବଙ୍କୁ ଚାଉଳ କିମ୍ବା ଏଥିରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କୈଣସି ବ୍ୟଞନ ଦେଇପାରିବେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରୁ ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧା ଦୂର କରିବ । ଏହି ରାଶି ଚିହ୍ନ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଶିବଙ୍କୁ ମିଲେଟ କିମ୍ବା ଗହମ ଦେଇପାରିବେ | ସେହି ସମୟରେ, ପ୍ରସାଦ ପାଇଁ ଗୁଣ୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆଣିଦେବ | ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହେବ |cfgjghkhl
ଧନୁ ଏବଂ ମୀନ
ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଙ୍କୁ ମସୁର ଡାଲି କିମ୍ବା ଗ୍ରାମ ଦେବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆପଣ ଚାଉଳ ରେ ତିଆରୀ ବ୍ୟଞନ୍ନ ମଧ୍ୟ ଦେଇପାରିବେ | ଅନ୍ୟ ପଟେ ଭଗବାନ ଶିବ ଭୋଗରେ ଲଡୁ ଦେଇଥିଲେ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରନ୍ତି |

ମକର ଏବଂ କୁମ୍ଭ
ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଶିବଙ୍କୁ ଚଣା ବା ଡାଲି ଭଳି ଜିନିଷ ଦେଇପାରିବେ | ତୁମେ ଭୋଗରେ ଶିବ ନିକଟରେ 10 ଟି ବାଦାମ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ସେମାନଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବ ଏବଂ ତୁମର ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବ | ଏହି ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ସୋମବାର ସାୱାନରେ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ପୂର୍ବରୁ ଗାଧୋଇବା ଉଚିତ୍ | ଯଦି ସମ୍ଭବ, ନୂଆ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତୁ | ଏହି ଦିନ ଶିବଙ୍କ ନାମରେ ଉପବାସ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଅଟେ। ଶ୍ରାବଣ ମାସରେ ମାଂସ, ମଦ୍ୟପାନ, ମଦ୍ୟପାନ ଭଳି ଜିନିଷ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରୁହନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *