ଧନବାନ ହେବାର ଗୁପ୍ତ ରହସ୍ୟ…..। ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ , କାମରେ ଲାଗିବ

ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ଆମର ପୋର୍ଟଲ କୁ ବହୁତ ବହୁତ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି । ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥା କୁ ଜାଣି ଥିବେ ମଣିଷ ଦୁଖଃ ସମୟ ରେ ନିରାଶ ଏବଂ ସୁଖ ସମୟ ରେ ଖୁସି ହୋଇ ଯିବା ଏହାର ଜନ୍ମ ଗତ ଗୁଣ ଅଟେ । ସେହି ପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷ ନିଜ ଜିବନ ରେ ସବୁ ବେଳେ ସୁଖ ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରଜତ୍ନ କରି ଥାଏ । କିନ୍ତୁ ତାହା ସବୁ ସମୟ ରେ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ନ ଥାଏ । ହେଲେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କହିବୁ ଜାହା ଆମ ସନାତନ ସଂକୃତି ରେ ଲଖା ରହିଛି । ଏବଂ ଏଠାରେ କୁହା ଜାଇଛି  କି କେଉଁ ପରି ଭାବେ ଆମେ ଦୁଖଃ ସମୟ ରେ ସୁଖ କୁ ପାଇ ପାରିବା । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ବିଷୟ ରେ ସୂଚନା ନେବା ।

chanakya2

ଆମେ ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ କୁମତୀ ଚକ୍ର ବିଷୟ ରେ କହିବୁ । ଏହି କୁମତୀ ଚକ୍ର ଗୋଟିଏ କ୍ୟଲସିୟମ ଯୁକ୍ତ ଚକ୍ର ଅଟେ । ଏହାର ଗୋଟିଏ ପାଖରେ କେତେକ ଚକ୍ର ର ଚିହ୍ନ ରହି ଥାଏ । ଏହାକୁ ସବୁ ବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ପ୍ରତିରୂପ ଭାବେ ପରିଗଣିତ କରା ଯାଏ । ଏହି ଚକ୍ର ଆପଣ ମାନଙ୍କୁ ୟେକୈଣସି ପୂଜା ଦୋକାନ ରେ ଅତି ସହଜ ରେ ମିଳି ଥାଏ । ଏହି ଚକ୍ର କୁ ଆପଣ ମାନେ ଯଦି ସୁକ୍ଲ ପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଶୁକ୍ରବାର ବା ଦିପା ବଳୀ ଦିନ ଆପଣ ମାନେ ଗୋଟିଏ ଲାଲ୍ ବସ୍ତ୍ର ଉପରେ ରଖି କରି । ଯଥା ବିଧି ରେ ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା କରନ୍ତୁ । ଏବଂ ପରେ ଏଠାରେ ବସି କରି ଗାୟତ୍ରୀ ମନ୍ତ୍ର କୁ 108 ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ । ଏବଂ ପରେ ତାହାକୁ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ପାଖରେ କପଡା ରେ ବାନ୍ଧି କରି ରଖିଲେ । ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଜିବନ ରେ ଆସୁ ଥିବା ଦୁଖଃ ସବୁ ସୁଖ ରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଯିବ ।

shiva2

ଏବଂ ଆପଣ ମାନେ ଯେକୈଣସି ଦୁଖଃ ର ପରିସ୍ଥିତି ରେ ମଧ୍ୟ ହସି ପାରିବେ । ସେହି ପରି ଭାବେ ଯଦି ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଘରର କୈଣସି ଲୋକ ଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ହୋଇ ଥାଏ । ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ତିନୋଟି କୁମତୀ ଚକ୍ର କୁ ନିଅନ୍ତୁ । ଏବଂ ଗୋଟିଏ ସୁନସାନ୍ ସ୍ଥାନ କୁ ଜାଆନ୍ତୁ । ପରେ ସେହି ଠାରେ ନିଜ ଉପରେ ସେହି ତିନୋଟି ଚକ୍ର କୁ ସାତ ଥର ବୁଲେଇ ଆଣି ସେହି ଠାରେ ପୋତି ଦେଇ ପଳେଇ ଆସନ୍ତୁ । ତେବେ ଦେଖିବେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ରହି ଥିବା ଦୃଷ୍ଟି ସଂମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଉହ୍ଲାଇ ଯିବ ।

ଏହି ଭଳି ପୋଷ୍ଟ ସବୁବେଳେ ପଢିବା ପାଇଁ ଏବେ ହିଁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏବଂ ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ସେୟାର କରି ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖେ ପହଞ୍ଚାଇବା ରେ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *