କଣ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ପୁରୁଣା 1 ଟଙ୍କିଆ , 5 ଟଙ୍କିଆ ଓ 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ଅଛି କି ? ବିକିଲେ ମିଳିବ ପୁରା 1 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ।

oneysdsf

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ :- ଯଦି ଆପଣ କରୋନା ପାଣ୍ଡେମିକ୍ ରେ ଚାକିରି ହରାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣ ଖାଲି ବସିଛନ୍ତି, ତେବେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନଲାଇନରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ଏକ ଉପାୟ କହୁଛୁ, ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ କିଛି ମିନିଟରେ କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ (କିପରି କୋଟିପତି ହୋଇପାରିବେ) | ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି କରିବା କିମ୍ବା କୈଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯିବା ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ, ଆପଣ ଘରେ ବସି ବିଡ଼ା ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ | ଆମେ 1, 5 ଏବଂ 10 ଟଙ୍କାର ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ | ହଁ! ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ନୋଟ ରହିଛି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ରାତାରାତି ବଦଳିପାରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣ କିପରି 1, 5 ଏବଂ 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବିକ୍ରି କରି ଲକ୍ଷରେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ …
dvgdfghgh

କଣ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣନ୍ତି ଏହିପରି ନୋଟ୍ ଗୁଡିକ ଆଜି ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ନଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ସେହି ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ କିମ୍ବା ପର୍ସରେ ଅଛି, ତେବେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ଦୃଢ ସୁବିଧା ଦେଇପାରିବେ | ପୁରୁଣା ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ଆମର ପ୍ରାଚୀନ ପାଖରେ ଥିଲା | ଏହା ହୋଇପାରେ ଯେ, ଏପରି ପୁରୁଣା ନୋଟଗୁଡ଼ିକ ଏଠାରେ ଏବଂ ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ପଡ଼ିଛି କିମ୍ବା ଯଦି ଆପଣ ବିରଳ ମୁଦ୍ରା ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି, ତେବେ ତୁମର ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ଆପଣଙ୍କୁ ରୋଜଗାର କରିପାରେ | ଏହାକୁ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କରି ଆପଣ ବଡ଼ ଟଙ୍କା ପାଇପାରିବେ | ଏହି ପୁରୁଣା ନୋଟ ଗୁଡିକର ପ୍ରକୃତ ମୂଲ୍ୟ କେତେ, ଆପଣ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ପ୍ରାଚୀନ ଏବଂ ସଂଗ୍ରହକାରୀ ୱେବସାଇଟ୍ ଗୁଡ଼ିକରେ ଜାଣିପାରିବେ |

1 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବଦଳରେ 45,000 ଟଙ୍କା (ପୁରୁଣା 1 ଟଙ୍କା ନୋଟରୁ ରୋଜଗାର) ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |
ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପୁରୁଣା ନୋଟକୁ 1 ଟଙ୍କା ରଖିଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଘରେ ବସି ଧନୀ ହୋଇପାରିବେ | ଯଦିଓ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ନୋଟ ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଚାରରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ବଜାରରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଅଟେ। ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ର ଗୋଟିଏ ବଣ୍ଡଲ୍ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ 45 ହଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | 1957 ମସିହାରେ ରାଜ୍ୟପାଳ ଏଚଏମ ପଟେଲଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏହି ନୋଟ୍ ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ନୋଟର କ୍ରମିକ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି 123456 |ryhtjiyuk

ଏଠାରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବ |

ଆପଣ ଏହି ନୋଟ୍ କୁଇନବାଜାର ୱେବସାଇଟରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ | ଏଠାରେ ପୁରୁଣା RS 1ଟଙ୍କାର ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି 49,999 ଟଙ୍କା | ରିହାତି ପରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 44,999 ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ୱେବସାଇଟ୍ ର ରେଜିଷ୍ଟେସନ ବିଭାଗକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ସେଠାରେ ରେଜିଷ୍ଟେସନ କରି | ଆପଣଙ୍କୁ “ନୋଟ୍ ବଣ୍ଡଲ୍” ବର୍ଗକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ | ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରଣୀ ଦେଖିପାରିବେ |

ଆପଣ 5 ଟଙ୍କା ବଦଳରେ 30 ହଜାର ଟଙ୍କା ପାଇବେ (ପୁରୁଣା 5 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ରୁ ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ)
ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ପୁରୁଣା ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଅଛି ତେବେ ଆପଣ ଏହାକୁ ବିକ୍ରି କରି ବହୁ ପରିମାଣର ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ଏହି ପୁରୁଣା ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ (5 ଟଙ୍କା ପୁରୁଣା ନୋଟ୍) ଆପଣଙ୍କୁ ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇ ପାରିବ | ଏହି ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟରେ କିଛି ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ, କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବଦଳରେ 30 ହଜାର ପାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ସେହି ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବଦଳରେ ଯେଉଁଥିରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଚିହ୍ନ ଥିବ ତାହା ଦେଇ, ଆପଣ ଅନଲାଇନରେ 30 ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | 786 ସଂଖ୍ୟା ମଧ୍ୟ ନୋଟରେ ଲେଖାଯାଇଛି ଯାହା ବିରଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଆରବିଆଇ) ଦ୍ୱାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଏହି ନୋଟ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିରଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏହି ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ବଦଳରେ ହଜାରେ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |dfdbgfnj

କେଉଁଠାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ତାହା ଜାଣ |

ଭଲ କଥା ହେଉଛି ଏହି ପାଞ୍ଚ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ ବଦଳରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବା ମଧ୍ୟ ଦରକାର ନାହିଁ | ଆପଣ ଏହାକୁ କେବଳ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କରିପାରିବେ | coinbazzar.com ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରୁଣା ନୋଟ୍ ବଦଳରେ ବହୁଗୁଣ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଉଛି | ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ସାଇଟକୁ ଯାଇ ବିକ୍ରେତା ଭାବରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଏହା ପରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ନୋଟର ଚିତ୍ର ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଅପଲୋଡ୍ ସେଲ୍ ରେ ରଖିପାରିବେ | ସେଠାରୁ ଆଗ୍ରହୀ ଲୋକମାନେ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଘରେ ବସି ହଜାର ହଜାର ହଜାର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ |fdbhgfjh

10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ 25 ହଜାର ପାଇବ (ପୁରୁଣା 10 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ରୁ ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ
ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏକ ପୁରୁଣା 10 ଟଙ୍କା ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ଏଥିରୁ ବହୁତ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ | ତଥାପି, ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେକୈଣସି 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ସହିତ ଏହା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ, ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଦରକାର | ଏହି 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଉପରେ ଏକ ଅଶୋକା ସ୍ତମ୍ଭ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯାହା ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରେ | ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକାରର 10 ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବହୁ ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ରେଣ୍ଡରେ ଥିଲା | ବ୍ରିଟିଶ ରାଜଙ୍କ ସମୟରେ 1943 ମସିହାରେ ଏହି ଦଶ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ନୋଟରେ ଭାରତୀୟ ସିଡି ଦେଶମୁଖ ଦସ୍ତଖତ କରିଛନ୍ତି। ଦଶ ଟଙ୍କାର ଏହି ନୋଟରେ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଶୋକା ସ୍ତମ୍ଭ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଗୋଟିଏ ଡଙ୍ଗା ରହିଯାଇଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ପଛ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏହି ନୋଟର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ 10 ଟଙ୍କା ଇଂରାଜୀ ଭାଷାରେ ଲେଖାଯାଇଛି | କେବଳ ସେତେବେଳେ ଆପଣ ଏହି ନୋଟ୍ ବଦଳରେ 20-25 ହଜାର ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଇପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଏହି ତିନୋଟି ନୋଟ୍ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ସହଜରେ ଏକ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *