ଏହି ବୁଢି ମାଉସୀ ମୋଦୀଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଦେଲା କିଛି ଏମିତି – ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ନିଆଁ ଭଳି ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ଭିଡିଓ

a56a

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୌଳୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ସମ୍ପତ୍ତି ମୋଦିଙ୍କ ନାମରେ ଲେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମେନପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାର 85 ବର୍ଷିୟ ବିଟାନ ଦେବୀ ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗଭୀର ଭାବରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହା କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପିଲାମାନେ ତାଙ୍କ ବୃଦ୍ଧ ମାତାଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲି ଜାଇଥିଲେ , ଯାହା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିଥିଲା। ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ତାଙ୍କ ଚାଷ ଜମି ଜାହା ପାଖା ପାଖି 12 ଏକର ହେବ ତାହା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ସେ ବୁଧବାର କୋର୍ଟରେ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

85 ବର୍ଷୀୟ ବିଟାନ ଦେବୀ ତହସିଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଜମି କରିବା ପାଇଁ ବିଟନ୍ ବୁଧବାର ତହସିଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମରେ ଚାଷ ଜମୀ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ସେମାନଙ୍କର ଇଚ୍ଛା ଦେଖି ଓକିଲମାନେ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ। ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଅନେକ ଥର ବୁଝାଇଥିଲେ ଯେ ଏହା କରିବା କଷ୍ଟକର, କିନ୍ତୁ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମରେ ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଜମି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, କାରଣ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏହି ଯୋଜନା ଯୋଗୁଁ ସେ ବଞ୍ଚିବାରେ ସକ୍ଷମ ହେଉଛନ୍ତି।

‘ବର୍ତ୍ତମାନ ସରକାରୀ ଯୋଜନାଗୁଡ଼ିକ ହେଉଛି ଜୀବିକା ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ସହାୟତା’

ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବା ବେଳେ ବିଟାନ ଦେବୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଏବଂ ବୋହୂ ତାଙ୍କର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ଏକୁଟିଆ ଛାଡି ଦେଇଛନ୍ତି। ବିଟନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ତାଙ୍କୁ ସରକାରୀ ଯୋଜନା ଆଧାରରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଜମି ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ବିଟନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ପାଇ ଯାଉଛନ୍ତି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ତାଙ୍କ ଜମି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏହି ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ କଥା ଆପଣଙ୍କୁ କେମିତି ଲାଗିଲା ଆମକୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାଇବେ । ଯଦି ଭଲ ଲାଗିଥାଏ ତେବେ ଲାଇକ କରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *