ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପ୍ରଥମ କରୋନା ରୋଗି ଚିହ୍ନଟ , ହୋଇଜାଆନ୍ତୁ ସର୍ତକ ଓଡିଶାରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳେଇଲା ଚାଇନା

corona-bbsr

ରବିବାର ଦିନ ଓଡିଶା ପ୍ରଥମ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ କରିଛି । COVID-19 ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ 31 ବର୍ଷୀୟ ଛାତ୍ର ଇଟାଲୀରୁ ଫେରିଥିଲେ ଏବଂ ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯିବା ପରେ ଏଠାରେ କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ | ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କ୍ୟାପିଟାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି। ହସ୍ପିଟାଲର ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ରାଜ୍ୟ ରାଜଧାନୀର ଜଣେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାସିନ୍ଦା ଇଟାଲୀରୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଯାଞ୍ଚରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଟ୍ରେନ୍ ନେଇଥିବାର ଜଣାଯାଇଛି।

virus

ମାର୍ଚ୍ଚ 6 ରେ ଇଟାଲୀରୁ ଫେରିଥିବା 31 ବର୍ଷୀୟା ମାର୍ଚ୍ଚ 12 ରେ ଘରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ନ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ମାର୍ଚ୍ଚ 14 ରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଉପସ୍ଥିତ ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କ ରକ୍ତ ଏବଂ ସ୍ୱାବ ନମୁନା ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ଏବଂ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ସେ COVID 19 ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ |

RMRC ରେ ସ୍ୱାବ ପରୀକ୍ଷା ତାଙ୍କୁ COVID19 ପାଇଁ ସକରାତ୍ମକ ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପରେ ଓଡିଶା ସରକାରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ଯାଇ ଉକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିଲେ। ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଆଜି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଜରୁରୀକାଳୀନ ବୌଠକ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି।

viru

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସେହି ଦିନ ଛାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରିଥିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରୁଛନ୍ତି ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ପାଇଁ ଟ୍ରାକ କରିପାରିବେ। ଛାତ୍ରଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ପରିବାରକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ୟାଣ୍ଟିନରେ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏହି ଖବର ନ ଆସୁଣୁ ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ କୋକୁଆ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଲୋକ ମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହେଲେଣିକି କାଳେ ତାଙ୍କୁ କରୋନା ଭୁତାଣୁ ଆକ୍ରମିତ କରିନି ତ .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *