କରୋନା ଭାୟରସ ସମ୍ଭନ୍ଧରେ ଆସିଲା ସ୍ବାସ୍ତ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ରିପୋଟ , ଏବେ ଜାଏ ଏତେ ଲୋକ ହେଲେଣି ଠିକ

corona-v

ସୋମବାର ଦିନ ଭାରତରେ କୋଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 435 କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଏଥିରେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ତଥା ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସୋମବାର ରାତି 10.45 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସାରା ଦେଶରେ 415 ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରୁ 22 ଜଣଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଡିସଚାର୍ଜ କରାଯାଇଥିଲା |

viruss

ତଥାପି, ରାଜ୍ୟ ଅଦ୍ୟତନ ତାଲିକା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପଲୋଡ୍ ହୋଇନାହିଁ | ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ କୋଭିଡ -19 ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଦେଶରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 8 ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କ ସମେତ ସଂକ୍ରମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା 435 ମାର୍ଚ୍ଚ 23 ତାରିଖ ରାତି 10.45 ରେ ରହିଛି।

କରୋନା ଜୀବାଣୁରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ଏବେ ଏହା ସହିତ ଲଢେଇ କରୁଛନ୍ତି । ଅବଶ୍ୟ, କରୋନା ଜୀବାଣୁ ପାଇଁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି medicines ଆବିଷ୍କୃତ ହୋଇନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଏପରି ଅନେକ ଦେଶ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଦେଶରେ ଏହି ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାରକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଦେଶମାନଙ୍କରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନାମ ରହିଛି। ଚୀନ୍ ପରେ ପ୍ରଥମେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ବିସ୍ତାର ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ନିଜ ଦେଶରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ରୋକିଥିଲା, ଏହାକୁ ପ୍ରଶଂସା ନକରି ରହି ହେବନି ।

virusss

ଏହି ଉପାୟରେ ଏହି ଭୂତାଣୁକୁ ରୋକାଯାଇଥିଲା |

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆରେ କରୋନା ଜୀବାଣୁ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଏଠାରେ ସରକାର ସଠିକ୍ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଦେଶ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଗଲା। ଏହି ରୋଗ ପାଇଁ medicines  ଖୋଜିବାରେ ସମୟ ନଷ୍ଟ କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ଖୋଲିବାକୁ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ଜିଦ୍ ଧରିଥିଲା। ଯାହାଦ୍ୱାରା ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପରୀକ୍ଷା କରିପାରିବେ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *